KNABERLØBET 2021

Mange tak for den store opbakning til løbet, det endte med 118 deltagere.

Resultater:

Klasse: 3,1 km

Placering Nr. Navn Klub Total

1 303 Deon Ørbæk AIF 00:12:36,47

2 392 Johannes Worm Aalestrup Real 7.B 00:14:11,72

3 344 Snorre S. Rokkedahl Aalestrup Real 7.A 00:14:17,47

4 342 Freja Troels Aalestrup Real 7.A 00:14:21,62

5 357 David Bruma Aalestrup skole 6.B 00:14:48,16

6 391 Magnus Fiil Steg Aalestrup skole 6.A 00:14:52,17

7 367 Nikolej fiil Aagades Børnehave 00:15:38,75

8 354 Markus Kjeldahl Jensen Aalestrup skole 4.A 00:16:10,12

9 331 Frederik Rask Franck Aalestrup skole 5.A 00:16:13,40

10 353 Sofia Bruma Aalestrup skole 4.A 00:16:52,67

11 368 Lauge Rokkedal Sørensen Aalestrup skole 5.B 00:18:31,27

12 332 Malte Rask Franck Aalestrup skole 1.A 00:20:07,55

13 394 Otto Ettrup N/A 00:21:24,93

14 333 Tina Rask Franck N/A 00:20:41,41

15 358 Ditte Simonsen Aalestrup skole 6.B 00:21:10,89

16 350 Villum Rold Aalestrup skole 2.A 00:21:15,08

17 352Bjørk Rokkedahl Aalestrup skole 4.A 00:21:46,08

18 369 Vigga Rokkedal Sørensen Aalestrup skole 3.B 00:21:49,30

19 370 Louise Rokkedal N/A 00:21:58,94

20 345 Noah Kidmose Aalestrup Real 7.A 00:22:12,33

21 390 Anette Kidmose N/A 00:22:22,05

22 339 Victor Cinius Bisgaard N/A 00:23:17,55

23 302 Jannik Christensen N/A 00:23:20,58

24 393 Mathe Jensen Aalestrup skole 2.B 00:23:27,34

25 359 Sofie Simonsen Aalestrup skole 6.B 00:24:09,31

26 381 Julius Mogensen N/A 00:25:13,87

27 382 Johannes Mogensen N/A 00:25:16,80

28 340 Simone Strøm Andersen Aalestrup skole 3.B 00:25:23,50

29 384 Sanne Gamborg Kjelde N/A 00:25:46,03

30 310 Lærke Mulvad Thomsen Jensen Aalestrup skole 1.B 00:27:22,40

31 319 Lærke Velling Thygesen N/A 00:27:26,40

32 305 Neema Bjørk Sundgaard N/A 00:27:31,20

33 301 Frederikke Nielsen N/A 00:27:38,32

34 349 Sophie Schultz Aalestrup Real 7.B 00:27:50,11

35 346 Frida Halkjær Aalestrup Real 7.A 00:28:04,81

36 356 Sofia steg Aalestrup skole 0 00:28:11,23

37 360 Ida Mulvad Thomsen Jensen Børnehuset 00:28:23,57

38 366 Katarina Steg N/A 00:28:26,91

39 343 Emma D. Sørensen Aalestrup Real 7.A 00:29:00,66

40 348 Maja jensen Aalestrup Real 7.B 00:29:04,12

41 324 Amy Krogholm Pedersen N/A 00:29:19,45

42 379 Troels Andersen Aalestrup skole 4.A 00:30:03,13

43 347 laura Liovic Aalestrup Real 7.B 00:30:10,03

44 323 Lene Krogholm Pedersen N/A 00:30:19,38

45 386 Nynne Sørensen N/A 00:30:44,12

46 387 Lykke Vorm Aagades Børnehave 00:30:46,55

47 385 Stine Sørensen Aagades Børnehave 00:30:49,27

48 330 Madicken S Rold N/A 00:31:08,37

49 329 Mikkeline S Rold N/A 00:31:11,42

50 371 Rikke Kruse Eriksen Aalestrup skole 3.A 00:31:14,94

51 315 Sophie Engelund Aalestrup skole 3.B 00:31:17,09

52 383 Malak Mahmoud Aalestrup skole 4.A 00:31:35,45

53 316 Victoria Broe Jensen Aalestrup skole 3.B 00:32:00,15

54 362 Victor F. Duch N/A 00:32:23,62

55 361 Jørgen Duch N/A 00:32:26,82

56 313 Marius Hjorth Mejer Aalestrup skole 1.A 00:34:34,40

57 314 Sebastian Hjorth N/A 00:34:52,16

58 312 Mille Hjorth Mejer N/A 00:34:55,82

59 325 Valdemar Farsø Köster N/A 00:35:13,60

60 309 Filippa Sussanne Jensen N/A 00:35:27,59

61 308 Peter Jokumsen Aagades Børnehave 00:35:32,78

62 373 Vigga Jokumsen Aagades Børnehave 00:35:36,51

63 317 Anita Jensen N/A 00:35:46,09

64 304 Lucca Bjørn Sundgaard N/A 00:37:07,56

65 389Hedie Lund Aagades Børnehave 00:37:13,94

66 322 Mark Olesen N/A 00:37:36,99

67 311 Helle Sørensen N/A 00:37:56,45

68 335 Celine Nørgaard N/A 00:38:00,47

69 376 Emely Østergaard Aagades Børnehave 00:38:49,59

70 374 Louise Østergaard Aagades Børnehave 00:38:52,04

71 377 Josephine Andersen Aalestrup skole 3.A 00:38:57,09

72 306 Lea Bjørk Sundgaard N/A 00:39:27,32

73 388 Mikkeline Olsen Aagades Børnehave 00:39:30,99

74 328 Trine Rold N/A 00:39:44,31

75 365 Nickloai Virenfeldt Teut Aagades Børnehave 00:39:49,55

76 337 Frida Rigmar Bisgaard N/A 00:39:54,88

77 300 Søren Bisgaard N/A 00:40:14,34

78 338 Alberte Marie Bisgaard N/A 00:40:52,65

79 364 Lenette Virenfeldt Teut Aagades Børnehave 00:41:11,03

80 375 Mikkel Østergaard Aagades Børnehave 00:41:17,72

81 307 Lars Sundgaard N/A 00:41:22,47

82 327 Albert Godthaab Bisgaard Aagades Børnehave 00:46:15,84

83 326 Matti Godthaab Bisgaard Aagades Børnehave 00:46:18,64

84 336 Line Godthaab Bisgaard Aagades Børnehave 00:46:37,36

Klasse: 5,1 km

Placering Nr. Navn Klub Total

1 503 Søren Knudsen N/A 00:23:45,36

2 509 William Köster Aagades Børnehave 00:25:19,34

3 500 Rolf Gamborg Kjelde N/A 00:25:42,37

4 514Alexander Krogh Aalestrup Real 7.A 00:26:23,79

5 524 Magnus F. Duch Aalestrup skole 5.B 00:26:26,92

6 516 Lucas L Jørgensen Aalestrup Real 7.B 00:29:45,40

7 504 Johannes Christensen N/A 00:29:50,13

8 523 Robin Pedersen N/A 00:30:08,09

9 507 Winnie Tøttrup Dahl Knabermotionister 00:30:15,62

10 506 Louise Kaas N/A 00:30:53,10

11 527 Liva Dollerup Christiansen Aalestrup skole 5.A 00:33:18,42

12 521 Jannick Halkjær Aalestrup Real 8.B 00:33:50,46

13 531 Kent Strøm Andersen N/A 00:34:22,11

14 512 Gustav Strøm Andersen Aalestrup skole 3.B 00:34:25,11

15 501 Birgitte Sørensen N/A 00:36:20,52

16 502 Niels Mikkelsen Knudstrup Løbeklub 00:36:24,21

17 505 Britta Holst Knabermotionister 00:36:29,03

18 535 Rasmus Karlsen Aalestrup Real 7.A 00:42:29,75

19 517 Camilla Christensen Aalestrup Real 8.A 00:44:25,42

20 518 Emilie H Pedersen Aalestrup Real 8.A 00:44:28,30

21 522 Lulu Alma Kristine Lykke Antonsen Aalestrup skole 3.A 00:49:22,18

22 508 Silke Pedersen N/A 00:49:25,53

23 526 Lone Christansen N/A 01:01:52,27

24 528 Sonja Rasmussen N/A 01:01:57,64

25 529 Birgirt Jensen N/A 01:02:01,30

26 510 Snorre Højgaard AIF 01:02:35,30

Klasse: 9,8 km

Placering Nr. Navn Klub Total

1 906 Torben Halkjær Knabermotionister 00:37:44,07

2 901 Niels Kristian Christensen N/A 00:46:05,29

3 902 Jørgen Nørskov Aalestrup Løb 00:49:09,65

4 903 Lone Johansen Knabermotionister 00:50:19,82

5 910 Jonathan Knudsen Aalestrup skole 6.B 00:54:34,35

6 900 Anders Erik Gundersen Knabermotionister 00:56:48,54

7 908 Villads Højgaard AIF 00:56:52,37

8 904 Henning Pilgaard Knabermotionister 00:57:00,40



Rutebeskrivelser kan man finde ved at klikke her

9,8 km

https://ruteplanner.iform.dk/rute/aalestrup/knaberloebet-2021-98km

5,1 km

https://ruteplanner.iform.dk/rute/aalestrup/knaberloebet-2021-51-km

3,1 km

https://ruteplanner.iform.dk/rute/aalestrup/knaberloebet-2021-31-km

Løbsinformation hos:
Lars Thomsen Jensen
Engparken 59
9620 Aalestrup